• Bal ósmoklasisty

• 14 stycznia 2023 r. uczniowie klasy VIIIa i VIIIb bawili się na balu ósmoklasisty. Uroczystość rozpoczęła się od życzeń i podziękowań dla nauczycieli, rodziców i uczniów,
              a następnie młodzież zatańczyła poloneza. Taniec zachwycił wszystkich, a na twarzach rodziców widać było ogromne wzruszenie i dumę.  Dalszą część imprezy wypełniła szampańska zabawa taneczna, która odbywała się w rytmie największych dyskotekowych przebojów. W przerwach można było się posilić pysznymi przekąskami i napojami. Niezapomniane chwile zostały zatrzymane na filmikach i zdjęciach, zrobionych przy specjalnej ściance i w fotobudce. Nad całością balu czuwali rodzice ósmoklasistów, którym serdecznie dziękujemy za trud włożony w jego organizację.

• ŚWIĘTO PATRONA SZKOŁY

•     Kultywowanie szkolnych tradycji to ważny przejaw wychowania młodych ludzi w duchu patriotyzmu. W ramach realizacji tego zadania 12 stycznia uroczyście obchodziliśmy Święto Patrona naszej szkoły - Henryka Sienkiewicza. Podróż w czasy pozytywizmu rozpoczęliśmy od słów Pani Dyrektor Agaty Jonasz, podkreślających rolę twórczości tego wybitnego nowelisty i powieściopisarza.

W klimat uroczystości wprowadziła nas „Dumka na dwa serca” w wykonaniu uczniów klas VII-VIII. Następnie byliśmy świadkami inscenizacji szkolnej grupy „Teatralni 56”, która zaprosiła widzów na spotkanie autorskie z Henrykiem Sienkiewiczem. Uczniowie i nauczyciele obejrzeli również scenę z „Sachema” oraz zasłuchali się w nostalgiczny dźwięk skrzypiec, w które wpatrywał się Janko Muzykant. Specjalnie dla ósmoklasistów przygotowany został natomiast quiz: „Czy znasz postacie literackie stworzone przez Henryka Sienkiewicza?”, który znakomicie sprawdził się jako literacka powtórka przed majowym egzaminem. Największy aplauz widzów wzbudziła bez wątpienia kabaretowa wersja „W pustyni i w puszczy” w wykonaniu młodych aktorów z klas V-VIII.

Warto jednocześnie podkreślić, że wyjątkową atmosferę święta wzbogaciły piosenki i scenografia nawiązujące do autora i jego dzieł. Poziom artystyczny zaprezentowany przez uczniów potwierdził, że jak najbardziej mamy prawo nosić zaszczytne imię Henryka Sienkiewicza.