• Uroczysty Apel Wielkanocny

• Wielkanoc to najważniejsze święto w naszej chrześcijańskiej tradycji. W czasach, gdy człowiek skłonny jest skupiać się raczej na zewnętrznej oprawie świąt.  Uczniowie 7 klas w pięknym przedstawieniu  nawiązującym do wielkiej odwagi pierwszych chrześcijan zadali widzom istotne w dzisiejszych czasach pytanie „Kim dla Ciebie jest Pan Jezus? Czy jesteś gotowy oddać mu swe życie”

Na zakończenie apelu życzenia świąteczne złożyli uczniowie oraz  pani dyrektor.

• Ocal żabkę

• „OCAL ŻABKĘ” – to akcja edukacyjna organizowana przez Roztoczański Park Narodowy. Głównym celem przedsięwzięcia jest podjęcie działań ratujących płazy przed wyginięciem podczas wiosennej wędrówki do zbiorników wodnych. Inicjatywa ma też na celu zwrócenie uwagi na problem śmiertelności płazów oraz potrzebę ich ochrony.

26 marca 2024 roku uczniowie klasy 6a ze Szkoły Podstawowej nr 1                                 w Szczebrzeszynie mieli okazję w niej uczestniczyć. Nasza młodzież, zaopatrzona                w rękawiczki i wiaderka, ubrana  w kamizelki odblaskowe przenosiła płazy wzdłuż odcinka drogi na trasie Obrocz – Kosobudy od barier ochronnych ustawionych wzdłuż jezdni do pobliskiego zbiornika wodnego, gdzie płazy składają skrzek.

Akcja umożliwiła uczniom bezpośredni kontakt z przyrodą oraz obserwację rzadkich gatunków występujących w naszej okolicy, tj.:  traszki grzebieniastej, ropuchy szarej, żaby trawnej i żaby zwinki.

Młodzież podjęła się zadania z dużym zaangażowaniem, które wzrastało za każdym razem znalezienia kolejnego okazu płaza.

Dziękuję wszystkim naszym Wolontariuszom za udział w akcji. Dzięki takim inicjatywom młodzi ludzie uczą się szacunku do przyrody i wszystkiego co żyje, chroniąc bioróżnorodność.

Po akcji udaliśmy się na zasłużony posiłek- kiełbaski z grilla, które smakowały wybornie :)

• Pierwszy Dzień Wiosny w naszej świetlicy

• W końcu nadszedł ten długo wyczekiwany Dzień- Pierwszy Dzień Wiosny

W świetlicy królował dobry humor, śpiew i wspólna zabawa. Nie brakowało ciekawych pomysłów tworząc wiosenne dekoracje. To był wyjątkowo wiosenny dzień!

• "Zawodowy strzał w 10!"

• W czwartek 21 marca 2024r. klasa VIIIa wzięła udział w cyklicznym programie pod hasłem "Zawodowy strzał w 10! - wybierz swoją przyszłość". Jest to akcja organizowana przez Kuratorium Oświaty w Lublinie, której celem jest zachęta i motywowanie ósmoklasistów do wyboru szkół ponadpodstawowych: technicznych, branżowych. Uczniowie naszej szkoły obejrzeli stanowiska reklamujące szkoły i zawody, w jakich można zdobyć wykształcenie w naszym regionie.

• Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

• Kolejny sukces naszych uczniów: w XXIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski” uczennice: Amelia i Julia z kl. VIIIa, i Julian z kl. VIIa; jako drużyna przeszła do etapu wojewódzkiego w w/w konkursu. Julia również indywidualnie była druga na etapie okręgowym. Wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów. Konkurs ma na celu m.in. zdobycie i poszerzenie wiedzy dotyczącej Parków Krajobrazowych Polski, powiększenie zakresu wiadomości z dziedziny ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody.

• Wizyta klas VIII w Zespole Szkół Nr2 w Szczebrzeszynie.

• 15 marca 2024r. klasa VIIIa odwiedziła gościnne progi Zespołu Szkół Nr2 w Szczebrzeszynie. Uczniowie mieli możliwość zapoznania się z ofertą edukacyjną w/w szkoły. Wzięli m.in. udział w warsztatach językowych, pokazach fryzjerskich i barmańskich. Degustowali wyroby cukiernicze. Zmierzyli się także z możliwościami programu AutoCAD, przebywając w wirtualnym warsztacie oraz kabinie samolotu. Dzień dostarczył uczniom wielu pozytywnych wrażeń.

• Kolejne działania - Zawodowy strzał w 10

• Szanowni Państwo

W ramach akcji „Zawodowy strzał w10!” planowane jest kolejne działanie służące pomocy w wyborze dalszego etapu kształcenia dla przyszłych absolwentów szkół podstawowych oraz promocji szkół ponadpodstawowych w tym szkół kształcących w zawodach w województwie lubelskim – „Tydzień wyboru drogi kształcenia!”.

W ramach tej akcji Uczniowie i ich Rodzice będą mieli możliwość skontaktowania się telefonicznego z doradcami zawodowymi, którzy będą w określonych godzinach dyżurowali pod wskazanymi niżej numerami telefonów.

Rodzice i Uczniowie będą mieli możliwość porozmawiania z wykwalifikowanymi doradcami zawodowymi o zasadach dokonywania wyboru szkoły, ofercie szkół i zawodów w naszym województwie oraz upewnić się w dokonanych już wyborach. W razie szczegółowych pytań o kształcenie w poszczególnych zawodach czy szkołach doradcy będą kierowali zainteresowanych do konkretnych szkół. W indywidualnych przypadkach doradcy zawodowi będą podawali kontakt do poradni psychologiczno-pedagogicznej będącej w rejonie szkoły, do której uczęszcza uczeń. Zarówno w szkołach jak i poradniach pełnić będą dyżury osoby kompetentne, które będą mogły wspierać zainteresowanych i odpowiadać na pytania.

Proponowana Państwu sieć wsparcia będzie funkcjonowała przez tydzień – od 18 do 22 marca 2024 r., w godzinach od 14.00 do 18.00.

Numery telefonów, przy których będą dyżurowali doradcy zawodowi:

1) 509 731 851

2) 500 303 388

3) 695 562 906

4) 662 786 488

5) 668 356 436

6) 880 052 509

Rodzice i Uczniowie mogą także dzwonić w tym tygodniu bezpośrednio do szkół kształcących w zawodach, wykorzystując kontakt podany w informatorze o szkołach ponadpodstawowych województwa lubelskiego na rok szkolny 2024/2025 https://www.kuratorium.lublin.pl/informator.php

Zachęcam Państwa do skorzystania z możliwości kontaktu z doradcami.

Agata Jonasz

dyrektor SP1