• Zajęcia z programowania

• W naszej szkole w klasach I- III prowadzone są zajęcia z robotyki i programowania.

Celem zajęć jest kształtowanie umiejętności przedmiotowych uczniów w zakresie programowania, definiowania i analizy sytuacji problemowych, wyszukiwania i wyboru najlepszych metod rozwiązania problemu oraz jego prezentacji.

W trakcie zajęć uczniowie mają możliwość poznania podstaw programowania i robotyki, rozwijają myślenie algorytmiczne i umiejętność kreatywnego rozwiązywania problemów. Uczą się przedstawiania swojego rozwiązania na forum grupy, uzasadniania dokonanego wyboru oraz współdziałania w zespole. W formie zabawy z użyciem takich pomocy jak: maty edukacyjne, tablety, komputery, klocki We Do 2.0 i przemiłego kota Entera rozwijają kompetencje informatyczne uczniów.