• Dzień Chłopaka klasy 7a

• W piątkowy, piękny, słoneczny dzień klasa 7a wybrała się na rajd pieszy Doliną Skrzypów. Ognisko tam zorganizowane było wspaniałą okazją by uczcić Dzień Chłopaka. Zabawa na świeżym powietrzu w tak malowniczym miejscu sprawiła wszystkim dużo radości. Spotkanie upłynęło w miłej atmosferze, wszystkim dopisywał bardzo dobry humor.

Serdecznie dziękujemy za pomoc i zaangażowanie rodzicom.

• Dzień Kropki w Świetlicy

• 15 września obchodziliśmy święto kreatywności, czyli Międzynarodowy Dzień Kropki. Uczniowie w czasie zajęć poznali historię powstania tego nietypowego święta. Dzieci wykazały się swoją kreatywnością wykonując prace plastyczne. Motywem przewodnim była KROPKA. Wszystkie dzieci świetnie bawiły się pozując do zdjęć oraz zaprezentowania swoich talentów.

• 30 Akcja Sprzątanie Świata

• Zgodnie ze słowami piosenki Wojciecha Młynarskiego „Posprzątajmy Polskę, wszędzie, wzdłuż i wszerz, z tych wczorajszych śmieci, z tych jutrzejszych też!” nasza szkoła – jak co roku we wrześniu uczestniczyła w akcji sprzątania świata.  W bieżącym roku był to 15 września 2023 roku.

Wydarzenie to ma na celu nie tylko uprzątnięcie odpadów ze wspólnej przestrzeni, ale również zwrócenie uwagi, że to my sami odpowiadamy za śmieci pojawiające się wokół nas. Przy tej okazji również utrwalane są wiadomości o segregacji śmieci oraz informacje o tym, jak długo śmieci rozkładają się w przyrodzie.

Uczniowie naszej szkoły przyporządkowani zostali do wyznaczonych rejonów:

- uczniowie z klas I – III porządkowali tereny zielone, place zabaw i boiska sportowe w okolicy szkoły,

- uczniowie klas IV – VI – ścieżkę pieszo – rowerową biegnącą wzdłuż rzeki Wieprz,

- uczniowie klas VII – VIII – sprzątali wąwozy lessowe w Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym.

Jesteśmy wdzięczni nauczycielom i wychowawcom, którzy doskonale rozumieją konieczność kształtowania postaw proekologicznych od najmłodszych lat.

W tym roku akcja przebiegała pod hasłem „Sprzątanie świata łączy ludzi!”, ponieważ zarówno starsi jak i młodsi – wszyscy którym bliska jest sprawa czystej i zdrowej Planety łączą się we wspólny front sprzątania własnych kawałków Polski i w promocję idei nieśmiecenia w naturze.

Brawo my!!!

• Narodowe Czytanie „Nad Niemnem” Elizy Orzeszkowej

• Narodowe Czytanie stało się w naszej szkole tradycją, ponieważ uczniowie naszej szkoły corocznie biorą w niej udział.

Lekturą tegorocznej 12 odsłony Narodowego Czytania była książka „Nad Niemnem „Elizy Orzeszkowej. To jeden z najważniejszych utworów literatury polskiej podejmującego tematykę Powstania Styczniowego, którego 160- lecie obchodzone jest właśnie w roku 2023.

Na początku spotkania p. dyrektor Agata Jonasz przedstawiła ideę tej akcji i zaprosiła do wspólnego wysłuchania fragmentów powieści, legendy o Janie i Cecylii.

Uczniowie klas VI-VIII odczytali fragmenty książki oraz wspaniale zaprezentowali się w scenkach z życia rodzin Bohatyrowiczów, Korczyńskich i innych postaci. Całość występu uświetniły swoim pięknym śpiewem uczennice z klasy 8 oraz uczeń klasy 6a, grając na klarnecie.

Mamy nadzieję, że Eliza Orzeszkowa i jej proza długo pozostanie w pamięci naszych słuchaczy.

• "Obcy wśród nas - głos o tolerancji"

• Klasa VIIIa wzięła udział w warsztatach przeprowadzonych w naszej szkole przez Teatr Biuro Podróży na temat: "Obcy wśród nas - głos o tolerancji". W trakcie warsztatów prowadzący omówili i opracowali wspólnie z uczniami studium przypadku: przedstawienie postaci Kaspara Hausera jako fenomenu obcego.Uczestnicy wskazywali wartości wynikające z pojawienia się nieznanej osoby oraz poszukiwali sposobów i szans na poszerzenie umiejętności społecznych, tolerancji i empatii. Uczniowie z pełnym zaangażowaniem pracowali w grupach prezentując scenki symulujące omówione sytuacje i rozwijając społeczne kwalifikacje.

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego

• 4 września uczniowie uroczyście pożegnali wakacje, a przywitali nowy Rok Szkolny 2023/2024.

Podczas inauguracji Pani Dyrektor Agata Jonasz  powitała wszystkich przybyłych Uczniów, Rodziców oraz Grono Pedagogiczne. Szczególne słowa skierowała do najmłodszych uczniów rozpoczynających naukę w naszej szkole. Wszystkim życzyła wielu sukcesów, wytrwałości w realizacji celów oraz powodzenia w zdobywaniu wiedzy i nowych umiejętności.

Rozpoczęcie roku szkolnego uświetnił występ uczniów. Zaprezentowali część artystyczną na którą składały się wiersze i piosenki.

Nie zabrakło również informacji związanych z 84 rocznicą wybuchu II wojny światowej. To bardzo ważne, by właśnie w takiej chwili pamiętać o ludziach, którzy za Polskę przelali krew i zaznaczyć, że ich trud nie był daremny.

Po uroczystym rozpoczęciu roku szkolnego odbyły się spotkania uczniów z wychowawcami. Pierwsze powakacyjne spotkania odbyły się w bardzo przyjemnej atmosferze. Uczniowie wypoczęci, pełni wrażeń i nowych sił z utęsknieniem czekali na swoich kolegów i  nauczycieli.

Życzymy wszystkim uczniom wielu sukcesów, wytrwałości, ciekawych doświadczeń oraz radosnych chwil spędzonych w naszej szkole.