• Konkurs na najpiękniejszą kartkę Bożonarodzeniową

• W listopadzie 2023 roku ogłoszony został w naszej szkole Konkurs na najpiękniejszą kartkę bożonarodzeniową w języku niemieckim lub angielskim. Celem konkursu było poszerzanie przez uczniów wiedzy na temat zwyczajów i tradycji świątecznych innych krajów, rozwijanie umiejętności składania życzeń w językach obcych, a także rozwijanie kreatywności i zdolności plastycznych naszych wychowanków. W konkursie wzięli udział uczniowie klas od 3 do 8. Prace wykonane w dwóch językach obcych oceniało jury złożone z nauczycieli języków obcych oraz nauczyciela plastyki. Konkurs spotkał się z dużym zainteresowaniem ze strony uczniów. Kartki świąteczne wykonane przez naszych uczniów prezentowały wysoki poziom zarówno pod względem językowym jak i plastycznym, a szczególną uwagę zwracała różnorodność technik ich wykonania.

Oto laureaci konkursu oraz osoby wyróżnione z podziałem na języki obce:

Prace wykonane w języku angielskim:

I miejsce: Natalia Bulak kl. 5a

II miejsce: Joanna Trusz kl. 5a

Karol Wachowicz kl. 4b

III miejsce: Julia Mączka – Lewandowska kl. 8a

Kaja Poznańska kl. 4b

Wyróżnienia: Amelia Tymicka kl. 8a , Emilia Jakubiec kl. 7b

Prace wykonane w języku niemieckim:

I miejsce: Natalia Obrok kl. 7b

II miejsce: Julia Mączka-Lewandowska kl. 8a

III miejsce: Emilia Jakubiec kl. 7b

Wyróżnienia: Amelia Tymicka kl. 8a, Oliwia Łepek kl. 7b, Natalia Antoszek kl. 7b, Oliwier Krukowski kl. 7a

Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za przygotowanie kartek,  gratulujemy kreatywności i talentu oraz życzymy sukcesów w kolejnym konkursie, do udziału w którym już teraz wszystkich serdecznie zapraszamy.

• Zbiórka karmy

• Składamy serdeczne podziękowania uczniom naszej szkoły za aktywny udział w corocznej zbiórce karmy dla bezdomnych zwierząt z Fundacji ZEA w Zamościu. W tym roku również nie zawiedliście. Dzięki dużemu zaangażowaniu i zrozumieniu potrzeb naszych „braci mniejszych” zebraliśmy łącznie 176 kg karmy suchej, mokrej oraz drobnych smakołyków. Zwierzaki otrzymają również kocyki i legowiska!Dziękuję również rodzicom za wsparcie i zaangażowanie oraz  dostarczenie darów do szkoły.Pracownicy Fundacji ZEA serdecznie dziękują całej społeczności szkolnej za ogromną wrażliwość i chęć niesienia pomocy zwierzętom.

Koordynator zbiórki – Edyta Kaznowska

• II Gminy Turniej Mikołajkowy Szczebrzeszyn 2023

• 20 grudnia 2023r. w naszej szkole odbył się „II Gminy Turniej Mikołajkowy - Szczebrzeszyn 2023”.

Celem turnieju było nie tylko wprowadzenie uczestników w świąteczny nastrój, ale także rozwijanie sprawności fizycznej, wpajanie zasad zdrowej rywalizacji, promowanie sportu jako alternatywy uzależnień oraz integracja społeczności międzyszkolnej. Uczniowie szkół podstawowych gminy Szczebrzeszyn rywalizowali między sobą w typowo mikołajkowych konkurencjach z wykorzystaniem świątecznych rekwizytów. Nie mogło zabraknąć: przenoszenia skrzatów, przeciągania choinkowego łańcucha, rzutu mikołajową skarpetą, slalomu z bombkami i wielu innych konkurencji, które zawodnikom sprawiały ogromną radość.

Podczas mikołajkowych potyczek nie zabrakło uśmiechów, świątecznej energii i wspaniałej zabawy.

Po zakończeniu sportowych zmagań wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni pamiątkowymi turniejowymi kubkami, a dla szkół Mikołaj przygotował w prezencie sprzęt sportowy.

Dziękujemy Dyrektorom, Nauczycielom i Uczniom za wspaniałą zabawę i DO ZOBACZENIA za rok.

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY MIKOŁAJOWI ZA PIĘKNE PREZENTY

• Piękny sukces Szkolnego Koła CARITAS

• W konkursie powiatowym na „Inicjatywę Wolontarystyczną na Rzecz Społeczności Lokalnej 2023” Nasze SK CARITAS zajęło I miejsce za inicjatywę "List do Świętego Mikołaja". Podczas Gali Wolontariatu organizowanej przez Stowarzyszenie Zamojskie Centrum Wolontariatu - w Osiedlowym Domu Kultury „Okrąglak” 15 grudnia inicjatywę SK CARITAS ogłoszoną najlepszą w powiecie. Wszyscy byli oczarowani działalnością naszych wolontariuszy.  Wielkie gratulacje.

• Wyjazd na lodowisko

• 11 grudnia uczniowie klasy 7a i 7b wraz z opiekunami wybrali się do Lublina na kryte lodowisko Icemania. Podczas pobytu mieli okazję aktywnie spędzić czas, doskonalić swoje umiejętności jazdy na łyżwach. Uczniowie, którzy po raz pierwszy korzystali z lodowiska mogli liczyć na cenne wskazówki i pomoc kolegów  z klasy. W czasie pobytu na lodowisku wszystkim towarzyszył uśmiech na twarzy.