• Pożegnanie klas VIII

• W tym roku szkolnym uroczystość zakończenia klas ósmych była wyjątkowa. W sali gimnastycznej zebrali się absolwenci, rodzice, nauczyciele, uczniowie klasy siódmej, którzy żegnali swoich starszych kolegów oraz zaproszeni goście. Na początek absolwenci zatańczyli pięknie poloneza. Rodzice, nauczyciele  z dumą patrzyli na swoich wychowanków, było wzruszenie i radość.  Polonezem rozpoczęli uroczystość zakończenia roku szkolnego. Podczas akademii zostali wyróżnieni najlepsi uczniowie, którzy otrzymali z rąk Pani Dyrektor świadectwa i nagrody, a rodzicom zostały wręczone listy gratulacyjne. Nagrodzeni zostali również laureaci konkursów i uczniowie, którzy reprezentowali szkołę w innych dziedzinach sławiąc jej dobre imię. Następnie siódmoklasiści ciepło pożegnali starszych kolegów opuszczających mury naszej szkoły. Pani Dyrektor Agata Jonasz życzyła absolwentom  wielu sukcesów, zachęcała do podejmowania nowych wyzwań, ale też do wspomnień o swojej szkole   i godnym jej reprezentowaniu. Tegoroczne pożegnanie klasy ósmej zapewne na długo pozostanie w ich pamięci.

• Gminny konkurs literacki

• 22 czerwca 2022r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. M. Konopnickiej w Bodaczowie odbyło się uroczyste podsumowanie Gminnego Konkursu Literackiego na wiersz/rymowankę o tematyce związanej ze Szczebrzeszynem.

W kategorii klas I-III zostali nagrodzeni uczniowie Naszej szkoły:

I MIEJSCE –  Lena Niedźwiecka kl. II a

III MIEJSCE – Karol Wachowicz kl. II b

Serdecznie gratulujemy !

• Szkolne konkursy językowe

• SZKOLNE KONKURSY JĘZYKOWE - 2022

W naszej szkole odbyły się trzy konkursy językowe. 24 czerwca 2022r. zwycięzcy w SZKOLNYM KONKURSIE PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ, w SZKOLNYM KONKURSIE POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ oraz w SZKOLNYM KONKURSIE LEKSYKALNO-GRAMATYCZNYM otrzymali nagrody i dyplomy.

Poniżej prezentujemy wyniki konkursów.

SZKOLNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ

Zwyciężyła po raz kolejny  Emilia Jakubiec (5b), na drugim miejscu znalazła się Aleksandra Pasieka (7a), a trzecie miejsce zajęła Emilia Wyrostkiewicz (5b).

SZKOLNY KONKURS POEZJI OBCOJĘZYCZNEJ

W kategorii- język angielski: I miejsce – MAGDALENA HARKOT (5a), II miejsce – Mateusz Kapuśniak (4a), III miejsce - Kasia Mazur (5a) i Filip Surma (4a)

W kategorii- język niemiecki: I miejsce – EMILIA POŹDZIK (8b), II miejsce - Oliwia Kitowska (8b), III miejsce- Aleksandra Bednarz (8c) i Wiktoria Wlizło (7b).

SZKOLNY KONKURS LEKSYKALNO-GRAMATYCZNY

W Szkolnym Konkursie Leksykalno-Gramatycznym z języka angielskiego dla klas 4-7 uczniowie pisali testy dostosowane do poziomu klasy. Komisja konkursowa wyłoniła najlepszych. Zdobywcy pierwszych miejsc na każdym poziomie zostali nagrodzeni.

Klasy czwarte:  I miejsce – DARIA SKÓRA (4A), II miejsce - Ignacy Flis (4a),

III miejsce – Daria Samulak (4b)

Klasy piąte:  I miejsce – WERONIKA SAWIC (5a), II miejsce – Michał Kowalczyk (5a), III miejsce – Lena Czerwieniec (5a)

Klasa szósta: I miejsce – DANIEL OCHMAŃSKI (6a), II - Amelia Martys (6a),

III-  Hubert Dereń (6a)

Klasy siódme:  I miejsce – WIKTORIA WLIZŁO (7B), II miejsce – Dawid Francis (7b), III miejsce – Lena Bednarz (7a)

Wszystkim serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

• Rozśpiewany Chrząszcz

• W dniach 2 – 3 czerwca w Miejskim Domu Kultury w Szczebrzeszynie odbył się XXIV Festiwal Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Rozśpiewany Chrząszcz”, w którym udział wzięło ponad stu młodych wokalistów.

Uczestnicy podzieleni byli na 4 kategorie wiekowe. Szkołę Podstawową nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie w kategorii szkoły podstawowe klasy V-VIII reprezentowali Lena Bednarz i Ksawery Pieczykolan. Wspólnie w duecie wykonali oni piosenkę z rep. Marka Grechuty pt.,,Gdy dzieci tańczą”.

Jak co roku poziom konkursu stał na bardzo wysokim poziomie i jury miało bardzo duży problem z wyłonieniem zwycięzców w poszczególnych kategoriach.

Mimo, że nasi reprezentanci nie znaleźli się w gronie wyróżnionych i nagrodzonych należą im się duże brawa i podziękowania za godne reprezentowanie naszej szkoły.

Do występu duet przygotowała p. Renata Banach.

• Wycieczka do Warszawy

• 3 czerwca  uczniowie klas trzecich udali się wycieczkę do Warszawy. Wcześnie rano, bo o 4.30 zebraliśmy się przed szkołą, by wyruszyć w kilkugodzinną podróż autokarową do naszej stolicy.

Zwiedzanie Warszawy rozpoczęliśmy od wizyty w Centrum Nauki Kopernik, w którym robiliśmy różne eksperymenty i doświadczenia. Mieliśmy przy tym dużą frajdę.

Po smacznym obiedzie pieszo przeszliśmy na Stare Miasto, gdzie znajduje się Kolumna Zygmunta III Wazy. Od razu pomaszerowaliśmy pod Zamek Królewski. Potem powędrowaliśmy ulicą Świętojańską, gdzie mieści się Bazylika św. Jana  na Rynek Starego Miasta. Zobaczyliśmy Syrenkę, Barbakan i Pomnik Małego Powstańca. Następnie przeszliśmy na Plac Piłsudskiego, gdzie przy Grobie Nieznanego Żołnierza mieliśmy okazję zobaczyć, jak odbywa się zmiana warty. Kolejnym punktem programu był przejazd metrem  do centrum i wjazd ekspresową windą na punkt widokowy Pałacu Kultury i Nauki skąd mogliśmy podziwiać panoramę Warszawy.

Na koniec udaliśmy się na spacer po Łazienkach Królewskich gdzie zobaczyliśmy Pomnik Chopina, Pałac na Wodzie, Teatr na Wyspie oraz pomnik patrona naszej szkoły Henryka Sienkiewicza.

Bardzo intensywnie spędziliśmy ten dzień, który przyniósł nam mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Do Szczebrzeszyna wróciliśmy krótko przed północą.

• Dzień Dziecka

• W dniu 1 czerwca 2022 roku uczniowie wzięli udział w Rajdzie Gwiaździstym przygotowanym z okazji Dnia Dziecka. Klasy miały wyznaczony teren, a  po drodze miały wykonać  zadania. W tym dniu pogoda i humory dopisywały, wszystkim udało się bez problemu pokonać trasę, perfekcyjnie wykonać zadania i dotrzeć do celu wędrówki. Po powrocie czekała na wszystkich niespodzianka: lody, bigos, kiełbaski z grilla oraz napoje i pączki. Radości i uśmiechu dzieci nie było końca. Uczniowie w dobrych nastrojach powrócili do domu.