• EGZAMIN ÓSMOKLASISTY 2022

• HARMONOGRAM EGZAMINU ÓSMOKLASISTY

Termin główny:

1. Język polski – 24 maja 2022r. (wtorek) – godz. 9:00- czas trwania 120 minut- wydłużenie do 180 minut
              2. Matematyka – 25 maja 2022 r. (środa) – godz. 9:00 – czas trwania 100 minut  - wydłużenie do 150 minut
              3. Język obcy nowożytny – 26 maja 2022r. (czwartek) – godz. 9:00 – czas trwania 90 minut –wydłużenie do 135 minut
              • Na egzamin uczeń przynosi ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis ‎z czarnym tuszem/atramentem, a w przypadku egzaminu matematyki również linijkę. ‎
              • Na egzaminie nie można korzystać z kalkulatora oraz słowników. Nie wolno także przynosić ‎i używać żadnych urządzeń telekomunikacyjnych
              • Uczeń samodzielnie  rozwiązuje zadania egzaminacyjne
              • Uczniowie zaznaczają odpowiedzi na karcie odpowiedzi  - do zadań zamkniętych. Po upłynięciu czasu przeznaczonego na pisanie egzaminu, uczniowie mają wyznaczone dodatkowe 5 minut przeznaczone na sprawdzenie  poprawności przeniesienia odpowiedzi na kartę odpowiedzi. Uczniom którym przyznano dostosowanie nieprzenoszenia odpowiedzi na kartę odpowiedzi – nie wykonują tej czynności,
              • Rodzice/ prawni opiekunowie mają możliwość wglądu do sprawdzonej i ocenionej pracy egzaminacyjnej (pkt. 7.5  -  Informacja o sposobie organizacji i przeprowadzania egzaminu ósmoklasisty obowiązująca w roku szkolnym 2021/2022) - Link poniżej

Termin dodatkowy:

Do egzaminu ósmoklasisty w terminie dodatkowym przystępuję uczeń, który:

- z przyczyn losowych lub zdrowotnych nie przystąpi do egzaminu ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym;

- przerwał lub któremu przerwano i unieważniono egzamin ósmoklasisty z danego przedmiotu lub przedmiotów w terminie głównym

1. Język polski – 13 czerwca 2022r. (poniedziałek) – godz. 9:00
              2. Matematyka – 14 czerwca 2021 r. (wtorek) – godz. 9:00
              3. Język obcy nowożytny – 15 czerwca 2022r. (środa) – godz. 9:00

Termin ogłoszenia wyników egzaminu ósmoklasisty –1 lipca 2022 r.

Termin przekazania wyników , zaświadczeń i informacji  - do 7  lipca 2022 r.

Termin wydania zaświadczeń  oraz informacji zdającym  - 8 lipca  2022 r.

• Centrum nauki w naszej szkole

• W dniach 16-17.05.2022r., sala gimnastyczna naszej szkoły zamieniła się w centrum nauki

Przez dwa dni gościmy w szkole mobilną wystawę „Eksperymentuj!” organizowaną w ramach programu Ministra Edukacji i Nauki oraz Centrum Nauki Kopernik.

Wystawa popularyzuje naukę i rozwija pasje dzieci i młodzieży, którzy mogą w praktyczny sposób, poznawać tajniki biologii, fizyki, chemii czy informatyki i rozwijać swoje zainteresowania.

Uczniowie mogą cieszyć się samodzielnym eksperymentowaniem, co nie tylko pozwala obudzić ciekawość, ale również samodzielnie odkrywać prawa, które rządzą światem. Mają możliwość zobaczenia i dotknięcia ponad 20 eksponatów, jak również skorzystania ze wsparcia edukatorów, którzy pomagają zrozumieć zasady ich działania, przybliżają prezentowane zjawiska naukowe, zachęcają i  inspirują młodych ludzi do poznawania tajników nauki.

Wystawa udowadnia młodym odkrywcom, że nauka zachwyca, budzi ciekawość, bawi i wciąga.

• Wycieczka do Warszawy

• Dnia 06 maja 2022 r. uczniowie klas czwartych a i b, piątej, siódmej i szóstej  naszej szkoły wraz z opiekunami uczestniczyli w wycieczce do Warszawy.

Pobyt w stolicy rozpoczęliśmy od wizyty w Łazienkach Królewskich – letniej rezydencji króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Podobała nam się fontanna oraz ławeczka, która grała muzykę Chopina. Duże wrażenie zrobił na nas pałac Na Wyspie oraz wystrój Ogrodu Chińskiego.  Nic dziwnego, że ten piękny rozległy park to ulubione miejsce spacerów warszawiaków. Po drodze mijaliśmy także Amfiteatr oraz Starą Oranżerię.

Jednym z ciekawszych punktów naszej wycieczki było zwiedzanie Muzeum Powstania Warszawskiego. Wystawione tam modele samolotów z czasów II wojny światowej oraz broń szczególnie zainteresowały chłopców. Wizyta w muzeum zrobiła na nas duże wrażanie i doskonale uzupełniła wiedzę na ten temat. Na Placu Piłsudskiego oglądaliśmy uroczyste wystawienie wart z okazji Dnia Strażaka. Zwracaliśmy uwagę na szczegóły przekazywane przez panią przewodnik, aby zapamiętać jak najwięcej informacji.

Po przerwie zjedliśmy posiłek, a  następnym etapem naszej wycieczki była wizyta w Centrum Nauki Kopernik, gdzie chodziliśmy małymi grupami.  Wszystkim bardzo się  podobało, ponieważ było tam wiele ciekawych rzeczy, np. Dom Strachów oraz ekran, który pokazywał ciepłe i zimne rejony naszego ciała. Ciekawą atrakcją była znikająca sylwetka oraz rower pokazujący, jak funkcjonuje nasz szkielet.  Mieliśmy także możliwość wykonania analizy swojego kroku, z której mogliśmy się dowiedzieć, jak pracują nasze stopy i czy nasz chód jest regularny. Oczywiście na zakończenie obowiązkowo McDonald.

Około godz. 23:00 wróciliśmy do Szczebrzeszyna, a na parkingu czekali już na nas rodzice. Wyjazd uważamy za udany. Pogoda dopisała, humory również.

• Wycieczka do Bochni i Rodzinnego Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze

• W dniach 11-12 maja 2022 roku uczniowie z klas: VIa, VIIa, VIIb, VIIIb brali udział w wycieczce szkolnej do Bochni i Parku Rozrywki w Zatorze. Pierwszego dnia zwiedzali najstarszą kopalnię soli kamiennej w Polsce. Wędrowali trasą turystyczną i mieli możliwość obejrzenia ekspozycji multimedialnej. Przejechali również podziemna kolejką. W godzinach popołudniowych spacerowali po Krupówkach w Zakopanem. Następnego dnia korzystali z atrakcji w Rodzinnym Parku Rozrywki Energylandia w Zatorze.

Wycieczka dostarczyła niezapomnianych przeżyć i była wielką przygodą!