• Bieg po zdrowie

• Antytytoniowa edukacja

• Program antytytoniowej edukacji zdrowotnej ,,Bieg po zdrowie”, objęty honorowym patronatem MEN i stworzony w Głównym Inspektoracie Sanitarnym, realizowano w roku szkolnym 2021-2022 w klasach 4a i 4 b. Uczniowie klas czwartych uczestniczyli w cyklu spotkań edukacyjnych, mających na celu zwiększenie ich wiedzy i umiejętności na temat zdrowia w kontekście szkodliwości palenia papierosów. Uczniowie poznawali składniki dymu tytoniowego oraz ich negatywne skutki dla zdrowia i życia człowieka. Uczestniczyli w zajęciach wyjaśniających pojęcie asertywności, tworząc przykłady odpowiedzi asertywnych. Przeprowadzali wywiady na temat palenia i dokonywali ich analizy wspólnie z nauczycielami. Przygotowywali krótki poradnik dla rówieśników w formie komiksu, zawierającego porady dotyczące umiejętności odmawiania palenia czynnego oraz biernego. Zajęcia podsumowane zostały przygotowaniem plakatów z hasłami zniechęcającymi do palenia. Program został pozytywnie przyjęty przez uczniów i rodziców.