• Świetlica szkolna

• W roku szkolnym 2020/2021 świetlica przystąpiła do kolejnej, piątej edycji ogólnopolskiego programu edukacyjnego Uczymy Dzieci Programować. Jest to inicjatywa mająca na celu propagowanie nauki programowania wśród dzieci. Logiczne, algorytmiczne myślenie, zadaniowe podejście do stawianych problemów, szukanie różnych rozwiązań, analizowanie ich i wybieranie tych najbardziej optymalnych to umiejętności, które warto kształcić już od najmłodszych lat. Ich uniwersalność sprawia, że przydadzą się one  na każdym etapie  życia.

Raz w tygodniu, w trakcie zajęć uczniowie podejmują aktywności okołoprogramistyczne  z wykorzystaniem maty edukacyjnej, robotów Ozobot, puzzli do Ozobota, smartfona z aplikacją do tworzenia i odczytywania kodów QR oraz aplikacją do odczytywania puzzli AR – rozszerzonej rzeczywistości.

W ramach akcji Cała Polska Programuje, przystąpiliśmy do Europejskiego Tygodnia Kodowania Code Week 2020. W dniach 28.09 – 10.10. codziennie przez dziesięć dni realizowaliśmy zadania, które uprzednio nauczyciel zarejestrował na stronie internetowej codeweek.eu . Za udział w tym niezwykłym wydarzeniu otrzymaliśmy certyfikaty.