• Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski

• Kolejny sukces naszych uczniów w XXII edycji ogólnopolskiego konkursu „Poznajemy Parki Krajobrazowe Polski”. Konkurs ma na celu m.in. zdobycie i poszerzenie wiedzy dotyczącej Parków Krajobrazowych Polski, powiększenie zakresu wiadomości z dziedziny ekologii, ochrony przyrody i ochrony środowiska, rozbudzenie i pogłębienie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody.

Uczennice: Amelia z kl. VIIa, Aleksandra i Katarzyna z kl.  VIIIa; jako drużyna przeszła do etapu wojewódzkiego w w/w konkursu. Katarzyna również indywidualnie była druga  na etapie okręgowym.

Wielkie gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Celem święta jest zwrócenie uwagi na różnorodność językową w kontekście dziedzictwa kulturowego. Podczas zajęć bibliotecznych uczniowie dowiedzieli się jak powstał język polski, poznali ewolucję języka na przestrzeni lat. Nie zabrakło też łamańców językowych, trudnych słów oraz odpowiedzi na pytanie: jak dbać o język polski? Były również zagadki, łamigłówki oraz zadania z elementami kodowania.

• Dzień Kota w świetlicy szkolnej

• 17 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Kota. Podczas zajęć dzieci poznały wiele ciekawostek na temat kotów oraz opowiadały o swoich pupilach. W świetlicy dzieci pod opieką nauczycielek wykonały własnoręcznie koty z papieru, które potem malowały farbami, wyklejały bibułą, kolorowały kredkami. Były to piękne i pomysłowe prace plastyczne. To był dzień fajnej zabawy!

• Praca z drukarką 3D

• W ramach Laboratoriów Przyszłości uczniowie klasy VI a na lekcjach informatyki uruchomili drukarkę 3D. Pod okiem nauczyciela założyli  filament, skalibrowali stół roboczy  i wykonali pierwsze wydruki.

• Walentynki w świetlicy szkolnej

• W dniu 14 lutego, świetlica szkolna zaangażowała podopiecznych w różnorodne działania mające na celu  przybliżenie bardzo miłego święta, jakim są Walentynki. Nasze  przygotowania do Walentynek trwały  cały tydzień. W poszczególnych grupach świetlicowych wychowawcy zapoznali dzieci z genezą święta oraz postacią św. Walentego. Dzieci wykonały kartki walentynkowe, serca z bibuły i kolorowego papieru. Z serduszek powstała foto budka, ciesząca się zainteresowaniem dzieci. W poszczególnych salach powstały dekoracje Walentynkowe. Ten dzień na pewno zapisze się w pamięci naszych uczniów.

• Dbam o swoją prywatność online

• W ramach Polskiego Centrum Programu Safer Internet 10 lutego 2023 r  podczas obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu klasa 7A wzięła udział w lekcji online pt. "Dbam o swoją prywatność online".

Lekcja poświęcona była wizerunkowi online. Młodzież poznała zagadnienia z nim związane, takie jak cyfrowy ślad, reputacja online, prywatność. Podczas lekcji uczniowie dowiedzieli się jak budować pozytywny wizerunek w internecie i jakie zagrożenia wiążą się z  brakiem dbałości o prywatność.

Pani Julia przekazała nam ogrom wiedzy - dziękujemy.

• Zdrowe odżywianie

• 08 lutego odbyło się spotkanie dotyczące zdrowego odżywiania prowadzone przez dietetyków z Centrum Dietetycznego Naturhous w Zamościu. Ciekawa prelekcja połączona była z prezentacją multimedialną. Uczestnicy spotkania dowiedzieli się, jak wygląda dobrze skomponowany talerz zdrowego odżywiania. Jakie najczęściej popełniamy błędy żywieniowe. Dlaczego nie powinniśmy pić napojów energetycznych i ograniczać niezdrowe przekąski. Co da nam wprowadzenie zdrowych nawyków żywieniowych i uprawianie sportu.

Dziękujemy Pan Marcie Fedorowicz-Tomczyk i Aldonie Nawój za interesujące spotkanie i wiele cennych wskazówek dotyczący zdrowego odżywiania.

• Dzień Bezpiecznego Internetu

• 7 lutego z okazji  Dnia Bezpiecznego Internetu, uczniowie świetlicy szkolnej zostali zapoznani z zasadami  bezpiecznego korzystania z Internetu.

Z tej okazji zostały przeprowadzone pogadanki i prezentacje.

Uczniowie oglądali filmy dotyczące bezpiecznego korzystania z Internetu, uzależnienia od gier komputerowych ,,Sieciaki.pl” oraz hejcie w sieci ,,Dodaj znajomego”.

Wykonali prace plastyczne ilustrujące najważniejsze zasady bezpieczeństwa w sieci.

• Sala zabaw

• W piątek 3 lutego uczniowie ze świetlicy szkolnej po raz pierwszy korzystały z wyremontowanej, pięknie odmalowanej sali zabaw. Były zagadki, mnóstwo dobrej zabawy oraz film. Podsumowaniem dnia były kolorowanki – bohaterowie Kubusia Puchatka, czyli postaci namalowanych na ścianach w sali zabaw.

• Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy

• W NASZYM MIEŚCIE ZNÓW ZAGRAŁA ORKIESTRA GORĄCYCH SERC!

„Kto chętnie pomaga, otrzyma pomoc;

kto żywi innych, sam będzie syty”

„Księga Przysłów”

29 stycznia  odbył się kolejny Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku był to już  31. Finał, tym razem pod hasłem:

Chcemy wygrać z sepsą!

Gramy dla wszystkich-małych i dużych!

W akcję WOŚP włączyli się uczniowie naszej szkoły. Wspierając Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy przyczyniamy się do tego by grała nam ona „do końca świata i jeden dzień dłużej” - a rozgłos, jaki zawsze towarzyszy Finałowi, jest okazją, by odkrywać i propagować wśród uczniów chęć bezinteresownego czynienia dobra, kształtować wrażliwość i uczciwość, uświadamiać i pokazywać, że wspólnie działając można dobrze się bawić i przy okazji pomagać.

Wolontariuszom i wszystkim ofiarodawcom dziękujemy i…do zobaczenia w przyszłym roku.