• Konkurs "Budka lęgowa"

• 29 lutego 2024 r. w Domu Kultury w Krasnobrodzie odbyło się uroczyste wręczenie nagród za udział w Konkursie Technicznym „Budka lęgowa” organizowanym przez Zespół Lubelskich Parków Krajobrazowych oddział w Zamościu. Do konkursu zgłoszono 140 budek lęgowych.

W konkursie uczestniczyli uczniowie naszej szkoły. Czynnie włączyli się w ochronę ptaków z grupy dziuplaków poprzez wykonanie budek lęgowych.

Miło nam poinformować, że uczeń klasy IV b Antoni Bylina w w/w konkursie otrzymał nagrodę za wykonaną budkę lęgową dla Muchołówki.

• Rekrutacja 2024/2025

• Od 04.03.2024.r. rozpoczyna się Rekrutacja uczniów do klas pierwszych.

Szczegóły rekrutacji znajdują się na stronie internetowej szkoły w zakładce RODZICE - UCZNIOWIE/ Rekrutacja

• Spotkanie z żołnierzami

• 26 lutego 2024 roku do naszej szkoły przyjechali panowie z Wojskowego Centrum Rekrutacji w Zamościu.

Przekazali uczniom informacje:

- jak wygląda mundur żołnierza polskiego

- jakie są stopnie wojskowe

- na czym polega praca żołnierza

- co trzeba zrobić, żeby zostać żołnierzem

- jak wygląda edukacja polskiego żołnierza

W miłej atmosferze uczniowie spędzili czas a ciekawe informacje pozostaną na długo w ich pamięci. Może ktoś zostanie w przyszłości żołnierzem.

• Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego

• 21 lutego obchodzimy Międzynarodowy Dzień Języka Ojczystego. Święto zostało ustanowione przez UNESCO 17 listopada 1999r. Ma ono na celu uświadomienie wartości języka ojczystego w życiu każdego człowieka i potrzeby dbania, aby posługiwać się piękną i poprawną polszczyzną. Z tej okazji biblioteka szkolna zorganizowała międzyszkolny konkurs. Przedstawiciele poszczególnych klas 19 lutego wzięli udział w losowaniu łamańców językowych. Zadanie polegało na poprawnym napisaniu tekstu i zilustrowaniu. 21 lutego wszystkie klasy zaprezentowały swoje prace. Zabawa była przednia przy recytowaniu poszczególnych tekstów.

• Walentynki w świetlicy szkolnej

• 14 lutego w świetlicy szkolnej obchodziliśmy Walentynki - wyjątkowy dzień wyrażania sympatii, przyjaźni, radości i życzliwości. W świetlicy pojawiła się gazetka walentynkowa, serca wykonane własnoręcznie przez dzieci, girlanda z serduszek oraz Poczta Walentynkowa, która cieszyła się największą popularnością.

• Ogólnopolski Program Trzymaj Formę

• W roku szkolnym 2023/2024 nasza szkoła po raz kolejny przystąpiła do Ogólnopolskiego Programu Edukacyjnego „Trzymaj Formę!”

Program realizowany jest od 17 lat przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Polską Federację Producentów Żywności Związek Pracodawców w ramach realizacji strategii WHO dot. diety, aktywności fizycznej i zdrowia. Realizacja programu na terenie całego kraju jest możliwa dzięki zaangażowaniu Państwowej Inspekcji Sanitarnej na szczeblu centralnym, wojewódzkim i powiatowym. Pracownicy Inspekcji pełnią funkcję koordynatorów Programu, aktywnie wspierając szkoły w jego realizacji.

Patronami Programu są: Instytut Nauk o Żywieniu Człowieka SGGW w Warszawie, Federacja Konsumentów oraz Polskie Towarzystwo Badań nad Otyłością.

Program „Trzymaj Formę!” skierowany jest do uczniów klas V-VIII szkół podstawowych oraz ich rodziców i opiekunów.

Cel programu: edukacja w zakresie trwałego kształtowania prozdrowotnych nawyków wśród młodzieży szkolnej poprzez promocję zasad aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety.