• Andrzejki 2023

• 29 listopada 2023 r. w naszej szkole odbyła się zabawa andrzejkowa. Dzieci świetnie bawiły się przy dźwiękach ulubionych przebojów, wspólnie wykonały "belgijkę", prezentując swoje umiejętności taneczne.

Rada Rodziców przygotowała słodki poczęstunek, a nad całością czuwali wychowawcy i dyrekcja szkoły.

• Dzień Pluszowego Misia

• 24 listopada uczniowie naszej świetlicy uczestniczyli w obchodach Światowego Dnia Pluszowego Misia. Zajęcia rozpoczęły się od poznania historii tego święta oraz obejrzenia ciekawostek dotyczących bajkowych, ale też tych prawdziwych misiów. Dużą radość sprawiły uczniom zajęcia plastyczne. Wykonywały z tektury sylwetki, kolorowały obrazki z misiami oraz rysowały portret swojego miśka. Był to wyjątkowy dzień, pełen radości i uśmiechu!

• Dzień Życzliwości

• 21 listopada obchodziliśmy Dzień Życzliwości. Samorząd Uczniowski razem z paną pedagog przygotował dla wszystkich atrakcje. Od samego rana zbierane były kartki do "skrzynki życzliwości", aby później życzliwymi słowami mogli cieszyć się adresaci. W każdej klasie wybierana była najżyczliwsza osoba. No i oczywiście w całej szkole panowały żółte stroje.

Uczniowie, którzy zostali wytypowani na najbardziej życzliwą osobę w klasie:

1. Klasa I a – Cezary Flis
              2. Klasa I b – Anna Samulak
              3. Klasa II a – Gabriela Marczewska
              4. Klasa II b – Wojciech Kołodziejczyk
              5. Klasa III a – Wiktor Daniłowicz
              6. Klasa III b – Wiktoria Fusiarz
              7. Klasa IV a – Lena Niedźwiecka
              8. Klasa IV b – Antoni Bylina
              9. Klasa V a – Magdalena Kapuśniak
              10. Klasa V b – Piotr Skóra
              11. Klasa VI a – Nikola Grona
              12. Klasa VI b – Szymon Koszel
              13. Klasa VII a – Zuzanna Jaworska
              14. Klasa VII b – Wiktoria Kapuśniak
              15. Klasa VIII a – Daniel Ochmański
          • Światowy Dzień Życzliwości w świetlicy

• Jest to Dzień dobrych uczynków i emocji. W świetlicy szkolnej zostały przeprowadzone zajęcia pt. "Życzliwość jest naszą wizytówką". Rozmawialiśmy o uczuciach, szacunku i serdeczności. Dzieci obejrzały film, uczestniczyły w zabawach, w których okazywały wzajemną życzliwość, przygotowały emotikony symbolizujące pozytywne emocje.

• Święto Niepodległości

• Narodowe Święto Niepodległości 11 listopada, to ważne i piękne święto dla każdego Polaka. W naszej szkole dniu 10 listopada o godzinie 11.00 odbyła się uroczysta akademia, w której wzięli udział nauczyciele oraz uczniowie naszej szkoły. Uroczystość rozpoczęto od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego. Następnie zabrała głos Pani Dyrektor Agata Jonasz, która zobrazowała cel obchodzenia tej uroczystości, przypomniała, że nasza ojczyzna po 123 latach zaborów odzyskała niepodległość, a w bieżącym roku obchodzimy 105 rocznicę odzyskania niepodległości. Następnie uczniowie klas V-VII w montażu słowno- muzycznym o charakterze patriotycznym przedstawili zebranym cenną lekcję historii, która była także ważnym źródłem informacji o trudnych losach naszej Ojczyzny. Odśpiewane zostały także pieśni, które w trudnym okresie naszego kraju motywowały Polaków do heroicznej, niepodległościowej walki.  Na zakończenie Pani Dyrektor podziękowała wszystkim uczniom za godne zachowanie podczas uroczystości oraz nauczycielom za przygotowanie części artystycznej.

Druga część uroczystości odbyła się już 11 listopada o godzinie 10.30  w kościele pw. Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie. Poczet sztandarowy z naszej szkoły, delegacje uczniów z poszczególnych klas wraz z wychowawcami wzięli udział w uroczystej Mszy Świętej w intencji Ojczyzny. Cała uroczystość była refleksją nad historią i  współczesnością naszej Ojczyzny.

• Kwesta na cmentarzu

• To już po raz czwarty 1 listopada 2023   wolontariusze  SK CAITAS  przy Szkole Podstawowej nr 1 w Szczebrzeszynie kwestowali przez cały dzień  na odnowę zabytkowych nagrobków na naszym cmentarzu. Dzięki zbiórce i ofiarności ludzi  za ubiegłoroczną kwestę  odnowiono kolejny z zabytkowych nagrobków. Stworzyliśmy naszą lokalną piękną tradycję ponieważ  zabytkowa część  cmentarza to nasze dziedzictwo, to galeria sztuki sepulkralnej, która bez pomocy ludzi zginie. Chcemy ocalić ją od zniszczenia, od zapomnienia.

• Mali ratownicy

• W dniach 26 i 27 października odbyły się w naszej szkole warsztaty pierwszej pomocy przedmedycznej dla uczniów pochodzących z Ukrainy. Warsztaty te miały na celu wyrobienie odpowiednich postaw u dzieci i młodzieży oraz przygotowanie ich do natychmiastowego przeprowadzenia akcji ratunkowej w obliczu wystąpienia zagrożenia zdrowia i życia poszkodowanego. Dzięki szkoleniu uczniowie nauczyli się, jak prawidłowo udzielać pierwszej pomocy, jak zadbać o bezpieczeństwo własne, jak prawidłowo reagować i wzywać pomoc. Uczestnicy kursu wykazali się podczas wykonywania ćwiczeń dużym entuzjazmem i zaangażowaniem, za co zostali nagrodzeni dyplomami ukończenia kursu.