• Rok dla Niepodległej

• Uroczysta akademia

• W związku z setną rocznicą odzyskania przez Polskę niepodległości nasza szkoła brała udział w bardzo wielu przedsięwzięciach.  Świętowanie tego wielkiego wydarzenia na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości. W dniu 8 listopada odbyła się uroczysta akademia,która rozpoczęła się od wprowadzenia pocztu sztandarowego i odśpiewania hymnu narodowego, następnie młodzi wykonawcy z klas IV-VIII przedstawili program artystyczny pt. „Ku Niepodległej”. Podczas uroczystości uczniowie otrzymali nagrody i dyplomy za aktywny udział w konkursach o tematyce niepodległościowej. Dopełnieniem uroczystości był udział uczniów i nauczycieli naszej szkoły w uroczystościach gminno-parafialnych w dniu 11 listopada2018r.

Świętowanie 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości było dla uczniów wspaniałą lekcją historii i patriotyzmu.

• 100 tysięcy flag na 100-lecie niepodległości

• 100 tysięcy flag na 100- lecie niepodległości – nasi uczniowie uczestniczyli w akcji zainicjowanej przez Premiera RP. Dzięki udziałowi w tym projekcie wszystkie klasy Szkoły Podstawowej nr 1 im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie otrzymały biało- czerwoną flagę. Akcja jest inspiracją do promowania polskich barw narodowych, poszanowania tradycji ojczystej oraz kształtowania tożsamości narodowej wśród najmłodszych pokoleń Polaków

• Śpiewanie hymnu narodowego

• 9 listopada 2018 roku o godz. 11:11 uczniowie i nauczyciele naszej szkoły włączyli się w akcję wspólnego śpiewania hymnu narodowego w ramach projektu "Rekord dla Niepodległej".

• Rekordowy polonez

• Rekordowy Polonez na 100-lecie Odzyskania Niepodległości to wspólna inicjatywa szkół i placówek z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie Delegatura w Zamościu zaplanowana z okazji obchodów 100. Rocznicy Odzyskania przez Polskę Niepodległości.
              Do udziału w próbie ustanowienia Rekordu Polski zgłoszonych zostało ponad 11 tysięcy uczestników ze 162 szkół i placówek oświatowych z obszaru działania Kuratorium Oświaty w Lublinie.
              Z dumą należy podkreślić, że także uczniowie, nauczyciele, dyrektorzy i przedstawiciele władz samorządowych z terenu gminy Szczebrzeszyn włączyli się do próby ustanowienia Rekordu Polski w liczbie par jednocześnie tańczących poloneza w wielu lokalizacjach.
              Na Rynku Miejskim w Szczebrzeszynie – w pięknym, spektakularnym i niezwykle dostojnym stylu – zatańczyło 114 par, a wśród nich przedszkolaki, uczniowie szkół podstawowych, gimnazjów, szkoły ponadgimnazjalnej, przedstawiciele władz samorządowych, dyrektorzy szkół i nasi wspaniali absolwenci. Dzisiejsze wydarzenie na długo zapisze się w naszej pamięci! Gratulacje dla wszystkich uczestników, koordynatorów, pracowników Miejskiego Domu Kulturyw  Szczebrzeszynie, a przede wszystkim dla naszych wspaniałych Uczniów i Nauczycieli – jesteście wspaniali!!!