• Szkoła przyjazna wodzie

• AKTYWNI BŁĘKITNI – SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE

W roku szkolnym 2021/2022 nasza szkoła przystąpiła do udziału w programie AKTYWNI BŁĘKITNI – SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE, który  realizowany był we wszystkich klasach I – VIII w ciągu całego roku szkolnego.
            W ramach udziału podjęliśmy szereg działań edukacyjnych mających na celu uświadomienie młodym ludziom roli wody  dla życia na naszej planecie.

Uczniowie uczestniczyli w zajęciach terenowych nad rzeką  Wieprz, brali udział w akcji sprzątania doliny rzeki, realizowali zajęcia których celem było uświadomienie uczniom roli wody dla człowieka i dla przyrody oraz problemu suszy w Polsce i na świecie,  wykonywali plakaty pt. „Stop suszy”, oglądali bajki edukacyjne i rozwiązywali quizy.

Działania nasze zakończyły się przyznaniem nam Certyfikatu „AKTYWNI BŁĘKITNI – SZKOŁA PRZYJAZNA WODZIE”.

szkolny koordynator – Edyta Kaznowska