• Eksperci programowania

• Projekt unijny

• Zajęcia szkolenia praktycznego programu „Eksperci programowania w podregionie chełmsko – zamojskim” realizowanego w ramach projektu unijnego z uczniami klas I – III rozpoczęły się 16.02.2018r. i obejmują 30 godzin zajęć praktycznych. Prowadzone są przez nauczycieli – wychowawców, którzy odbyli szkolenie w ramach powyższego projektu. Trenerem personalnym jest p. Marcin Socha.

Celem zajęć jest kształtowanie umiejętności przedmiotowych uczniów w zakresie programowania, definiowania i analizy sytuacji problemowych, wyszukiwania i wyboru najefektywniejszej metody rozwiązania problemu, szukania różnych dróg rozwiązań sytuacji problemowych oraz prezentacji rozwiązania tejże sytuacji.

W czasie zajęć uczniowie poznają język słownika programowania oraz narzędzia programowania w postaci tabletów, maty edukacyjnej i klocków Lego Wedo.

Każde zajęcia przybliżają dzieciom zagadnienia programowania komputerowego w towarzystwie kota Entera. Jest on bohaterem animacji, który towarzyszy uczniom w programie Scratch Junior. W prosty sposób dzieci uczą się rozwijać swoje talenty w zakresie programowania różnych sytuacji.