• Sprzątamy dla Polski

• 4 października 2022r.

Bierzemy udział w wydarzeniu organizowanym przez Stowarzyszenie "Dla Polski". Zostało ono  objęte m.in. honorowym patronatem Prezesa Rady Ministrów Mateusza Morawieckiego, Ministra Edukacji i Nauki prof. Przemysława Czarnka i Generalnej Dyrekcji Lasów Państwowych.

• Dzień Kropki

• Międzynarodowy Dzień Kropki, który obchodzimy 15 września, to cieszące się popularnością święto kreatywności, odwagi, zabawy i odkrywania talentów. Tego dnia w świetlicy szkolnej powstało wiele wyjątkowych i niepowtarzalnych kropkowych dzieł. Wspólnie obejrzeliśmy film o małej Vashti, która dzięki malutkiej kropce i wspaniałej nauczycielce plastyki uwierzyła w swoje możliwości. Następnie uczniowie tworzyli kropkowe dzieła sztuki, które możemy podziwiać.

• „Ballady i romanse” w naszej szkole - „NARODOWE CZYTANIE” 2022

• Szkolna odsłona „Narodowego Czytania” miała miejsce 5 września 2022r. na placu apelowym w miłym otoczeniu przy blaskach porannego słońca. Spotkanie rozpoczęła Pani Dyrektor Agata Jonasz, która podkreśliła znaczącą rolę akcji rozpoczętej przez parę prezydencką już w 2012 r. Uczennica Wiktoria Wlizło odczytała list Pana Prezydenta związany z tegoroczną edycją. W poetycki nastrój wprowadzili  nas Lena i Ksawery, którzy zaśpiewali „Piosenkę wiosenną”. Dzięki temu poezja i wiosna na długo pozostaną w naszych sercach.  Uczestnicy uroczystości wysłuchali dwóch ballad Adama Mickiewicza „Powrót taty” i „Świtezianka”, które wzbogacone zostały nastrojowymi podkładami muzycznymi.  Za rok dwunasta edycja, więc już dzisiaj zapraszamy na  kolejne „Narodowe Czytanie”.

• Akcja „Narodowe Czytanie” w naszej szkole

• Informujemy, że tegoroczna edycja akcji „Narodowe Czytanie” odbędzie się 5 września 2022r. (poniedziałek) o godzinie 9.45 (trzecia lekcja) na placu apelowym przed budynkiem szkoły (przy dawnym wejściu do gimnazjum). Tym razem uczniowie będą czytali „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza.

Serdecznie zapraszamy wszystkich miłośników czytania oraz twórczości naszego wieszcza

• Uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2022/2023

• 1 września 2022 r. uroczystą akademią rozpoczęliśmy nowy rok szkolny . Pani Dyrektor Agata Jonasz powitała wszystkich przybyłych uczniów, rodziców oraz grono pedagogiczne. Szczególne słowa skierowała do uczniów pochodzących z Ukrainy oraz pierwszoklasistów rozpoczynających naukę w naszej szkole . Wszystkim życzyła wielu sukcesów. Rozpoczęcie roku szkolnego uświetnił występ uczniów. Zaprezentowali część artystyczną na którą składały się wiersze i piosenki. Minutą ciszy wszyscy zebrani upamiętnili 83 rocznicę wybuchu II wojny światowej. Po zakończonej uroczystości uczniowie wraz z wychowawcami udali się do swoich klas.

W nowym roku szkolnym życzymy wielu sukcesów wszystkim uczniom, nauczycielom i rodzicom.