• Organizacje szkolne

Maja Poznańska

Wiktoria Wlizło

DZIEŃ „DRESA” – W Naszej Szkole-Przeganiamy Wirusy

Ogłaszamy Dzień dresa jako  początek cyklu działań SU na rzecz poprawienia kondycji psychicznej, fizycznej, umysłowej i duchowej naszych uczniów. Zaczniemy  od wyzwolenia endorfin hormonu radości odpowiedzialnego  za dobry nastrój i  zadowolenie.

Ten dzień jest nie tylko fajną zabawą,  ale także podkreśla propagowanie zdrowego stylu życia.

Nie dajemy się pandemii i mówimy za mędrcem „W zdrowym ciele zdrowy Duch”

Samorząd szkolny: Poczet sztandarowy

Agata Zabiciel

Łukasz Wiśniewski

Aleksandra Pasieka

Kornelia Wlizło

Marita Cichosz

Łukasz Wiśniewski

Samorząd uczniowski tworzą wszyscy uczniowie szkoły. Zasady wybierania i działania organów samorządu określa regulamin samorządu. Organy samorządu są jedynymi reprezentantami ogółu uczniów.

Samorząd może przedstawiać radzie rodziców, radzie pedagogicznej i dyrektorowi szkoły wnioski i opinie we wszystkich sprawach szkoły, a w szczególności dotyczących realizacji podstawowych praw uczniowskich, takich jak:

• prawo do zapoznania się z programem nauczania, z jego treściami, celami oraz stawianymi wymaganiami;
            • prawo do jawnej i umotywowanej oceny postępów w nauce i zachowaniu;
            • prawo organizowania działalności kulturalnej, oświatowej, sportowej oraz rozrywkowej zgodnie z własnymi potrzebami i możliwościami organizacyjnymi w porozumieniu z dyrektorem szkoły;

Samorząd Uczniowski ma za zadanie przede wszystkim łączyć społeczność danej szkoły, wytwarzać więź grupową, budzić poczucie wspólnoty, tworzyć określoną atmosferę szkoły, wzbogacać tradycje szkolne, a także zaspokajać potrzeby ogółu uczniów.

Samorząd ponadto zajmuje stanowisko w niektórych sprawach uczniowskich, gdzie podjęcie decyzji przez Dyrektora lub Radę Pedagogiczną jest ustawowo związane z zasięgnięciem opinii tego organu.

Samorząd w porozumieniu z dyrektorem szkoły może podejmować działania z zakresu wolontariatu.

Opiekun SU - Joanna Pańczyk