• Organizacje szkolne

• SKKT Łaziki

• Motto: „Pójdę na Roztocze, na zielony szlak…”

Wędrujemy po Roztoczu od 2000 roku. W poznawaniu naszego regionu uczestniczą uczniowie z klas I – VIII i rodzice.

Opiekunowie SKKT to Alina Harkot i Urszula Banach.

Zapraszamy wszystkich do podziwiania nieodkrytych zakątków naszego Roztocza, jego historii i wspaniałej przyrody.

RAJD „RYDZ NA PATELNI” – 2.10.2021 - Kawęczynek

Okolice Kawęczynka na Roztoczu Zachodnim stały się wyzwaniem dla wszystkich uczestników rajdu. Jak sama nazwa wskazuje w pierwszej kolejności szukaliśmy rydzów. Grzybobranie było udane, lecz poszukiwania rudych rydzów przychodziło z trudem, a to za sprawą ukształtowania terenu, czyli stromych zboczy wąwozów. Do tego towarzyszyło nam błoto i rozlewiska wody po wcześniejszych opadach deszczu. Humory wszystkim dopisywały i tak wkroczyliśmy na słoneczną polanę – metę rajdu w Kawęczynku, gdzie wreszcie wszyscy odpoczęli na świeżo skoszonym, pachnącym sianku. Żal było odjeżdżać z tak uroczego miejsca.

Rajd Miłośników Roztocza z metą w Łosińcu

Szkolny rajd „Piżamowy” odbył się dn. 23/24.06.2021.  i okazał się wielką atrakcją. Wszyscy uczestnicy , czyli uczniowie, rodzice i nauczyciele wędrowali w piżamach po Szczebrzeszyńskim Parku Krajobrazowym /w tym roku obchodzimy okrągłą rocznicę założenia parku/. Były wąwozy lessowe, świetliki, dolina rzeki Wieprz, strachy, duchy i wiele radości. Moc była z nami, a noc była nasza. Wspaniałych wakacji mali wędrowcy !!! Do zobaczenia we wrześniu na kolejnym rajdzie. Opiekunowie SKKT „Łaziki”.