Aktualności
Co nowego w szkole?„Niezwykła podróż kropli wody”
- 23.06.2026
Mamy to! Mateusz Bednarz z klasy 7 a w gronie najlepszych!23 czerwca 2026 roku odbyło się uroczyste podsumowanie w ramach Ogólnopolskiego Konkursu Komiksowego „Niezwykła podróż kropli wody” dla uczestników programu Aktywni Błękitni - Szkoła przyjazna wodzie 2025/2026. Zadaniem uczestników było przygotowanie autorskiego komiksu przedstawiającego w oryginalny sposób przygody kropli wody z jednoczesnym zwróceniem uwagi na aspekt przyrodniczy i ekologiczny.
- „Niezwykła podróż kropli wody”: Czytaj więcej
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego
- 22.06.2026
Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego 2025/2026
8.00 - Msza Święta p. w. Św. Mikołaja w Szczebrzeszynie
9.30 - Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego (sala gimnastyczna)
Spotkanie uczniów z wychowawcami w klasach
11.30 - Odjazd autobusów
- Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego: Czytaj więcej
Karta rowerowa
- 17.06.2026
Dnia 17 czerwca 2026 r. odbyła się praktyczna część egzaminu na kartę rowerową. Uczniowie, którzy wcześniej zaliczyli egzamin teoretyczny, przystąpili do sprawdzenia swoich umiejętności w ruchu drogowym.
Podczas części praktycznej uczniowie wykonywali zadania obejmujące:
-
przejazd przez skrzyżowanie ze znakami drogowymi,
-
- Karta rowerowa: Czytaj więcej
Jubileusz Szkoły
- 15.06.2026
Fotorelacja z uroczystości Jubileuszu 40-lecia Szkoły Podstawowej nr 1
im. Henryka Sienkiewicza w Szczebrzeszynie
169- Jubileusz Szkoły: Czytaj więcej

Konkurs fotograficzny
- 18.06.2026
Dnia 29. 05.2026r. odbyło się w naszej szkole rozstrzygnięcie Szkolnego Konkursu Fotograficznego „Wody naszej okolicy w obiektywie”. Wpłynęły 54 prace uczniów z klas 4 – 8. Komisja konkursowa oceniła zdjęcia pod względem merytorycznym i artystycznym.
Fotografie ukazują piękno krajobrazu związanego z wodami powierzchniowymi w naszej okolicy. Komisja konkursowa miała nie lada problem z wyłonieniem listy laureatów. Oto oni:
- Konkurs fotograficzny: Czytaj więcej
Wojewódzki Konkurs Techniczny
- 17.06.2026
Dnia 8 maja 2026 r. w Biurze Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych odbyło się rozstrzygnięcie wojewódzkiego konkursu technicznego na wykonanie figurki żółwia błotnego.
Głównym celem konkursu było umożliwienie dzieciom i młodzieży zdobycie wiedzy, poprzez własnoręczne zaprojektowanie i wykonanie figurki gatunku charakterystycznego dla Lubelszczyzny, jakim jest żółw błotny – to skamieniały relikt mokradeł naturalnie mieszkający w Polsce i w Europie. Konkurencja była ogromna, ponieważ na II edycję konkursu zgłoszonych zostało aż 136 prac!
- Wojewódzki Konkurs Techniczny: Czytaj więcej
Bal Ósmoklasisty – chwile wspomnień.
- 17.06.2026
W dniu 03.06.2026 roku nasza sala gimnastyczna zamieniła się
w elegancką salę balową, aby uczcić jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu uczniów klas ósmych – Bal Ósmoklasisty. Swoją obecnością, ten wyjątkowy dla uczniów dzień, uświetnili: Burmistrz Miasta i Gminy - Pan Rafał Kowalik oraz Wiceburmistrz - Pan Robert Siemko. Uroczystość rozpoczęła się tradycyjnym polonezem. W tańcu towarzyszyli uczniom Burmistrz Pan Rafał Kowalik oraz Dyrektor Szkoły Pani Agata Jonasz. Nad przygotowaniem i nauką poloneza czuwała pani Urszula Banach, która wspólnie z panem Zbigniewem Kalitą przez wiele tygodni przygotowywali uczniów do tego wyjątkowego wydarzenia. Rodzice, nauczyciele i zaproszeni goście z podziwem obserwowali ten piękny taniec, który wzbudził ogromne wzruszenie i został nagrodzony gromkimi brawami.
- Bal Ósmoklasisty – chwile wspomnień.: Czytaj więcej
Biuletyn Jubileuszowy
- 15.06.2026
- Biuletyn Jubileuszowy: Czytaj więcej
Ogólnopolski Konkurs
- 11.06.2026
Gratulujemy uczniom wysokich wyników zajętych w VII Ogólnopolskim Konkursie o Bezpieczeństwie w Gospodarstwie Rolnym „Wioski bez troski” organizowanym przez Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Lublinie.
Wśród nagrodzonych są: Mateusz Bednarz I miejsce, Łukasz Majewski III miejsce oraz wyróżnienia dla: Zofii Tkaczyk, Adrianny Malinowskiej i Julii Kot.
- Ogólnopolski Konkurs: Czytaj więcej
Jubileusz 40 - Lecia Szkoły
- 07.06.2026
- Jubileusz 40 - Lecia Szkoły: Czytaj więcej
Udział w warsztatach
- 08.06.2026
3 czerwca 2026 roku nasi uczniowie z klas siódmych uczestniczyli w interesujących warsztatach zorganizowanych w ramach projektu naukowego dotyczącego stanu i znaczenia mokradeł Lubelszczyzny pt. „Innowacyjne badania geobotaniczne mokradeł Lubelszczyzny z wykorzystaniem metod teledetekcyjnych” prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Przyrodniczego w Lublinie pod kierownictwem pani Teresy Wyłupek.
- Udział w warsztatach: Czytaj więcej

Wyniki Konkursu Literackiego i Plastycznego
- 03.06.2026
Wyniki Konkursu Literackiego i Plastycznego z okazji Jubileuszu 40 - Lecia Szkoły
- Wyniki Konkursu Literackiego i Plastycznego: Czytaj więcej
Lekcja z wojskiem
- 10.06.2026
- 10
- Lekcja z wojskiem: Czytaj więcej
Dzień Dziecka
- 03.06.2026
Fotorelacja z Dnia Dziecka
33- Dzień Dziecka: Czytaj więcej
Wycieczka klas IV
- 20.05.2026
18 maja 2026r. uczniowie klas IV wybrali się na wycieczkę do Strefy Wysokich Lotów. Po przyjeździe na miejsce dzieci przeszły krótkie szkolenie dotyczące zasad bezpieczeństwa, a następnie rozpoczęła się pełna energii zabawa. Uczniowie korzystali z trampolin sportowych, basenów z gąbkami i ścieżek akrobatycznych. Wszyscy chętnie podejmowali sportowe wyzwania, ćwiczyli skoki i salta, a przede wszystkim świetnie się bawili.
- Wycieczka klas IV: Czytaj więcej
- brak danych
Motto:
Szkoła to nauka, przyjaźń, przygoda...

